Наука

Вчені з’ясували, якого зросту був Мікеланджело

Італійські дослідники вивчили три шкіряні туфлі, які були знайдені в будинку Мікеланджело після його смерті. Імовірно, вони належали саме йому. Вимірявши параметри цього взуття, вони змогли визначити, якого росту був цей великий художник епохи Відродження.

Вчені з Дослідницького центру судової антропології, палеопатології і біоархеології (Італія) оцінили фізичні характеристики Мікеланджело Буонароті на основі вимірів розмірів його взуття.

В ході роботи, дослідники спочатку виміряли взуття, а потім розрахували розміри і висоту стопи власника. Виявилося, що видатний діяч мистецтва був зростом близько 160 сантиметрів. Ці результати збіглися з тим, як Мікеланджело описував художник і письменник XVI століття Джорджо Вазарі. Він писав, що Мікеланджело був «широкий у плечах», але інша частина його тіла була «стрункою і пропорційною», а його ріст було середнім.

За сьогоднішніми мірками, 160 сантиметрів – невеликий ріст для дорослого європейського чоловіка. Але в період життя Мікеланджело (з 1475 по 1564 рік), такий ріст було типовим, відзначають фахівці.

Всі знайдені в будинку Мікеланджело туфлі були однакового розміру, через що можна зробити висновок, що обидві пари (до того як одну з туфель вкрали в 1873 році з колекції музею Каза-Буонарроті у Флоренції) носив один і той же чоловік. Однак існує гіпотеза, що взуття може належати іншому чоловікові з родини художника.

Мікеланджело помер у віці 88 років. Про його фізичні особливості відомо також те, що у нього на схилі віку було слабке здоров’я – ймовірно, у художника була подагра і отруєння свинцем, а також запалення суглобів рук.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button