Екологія

До 2100 року рівень світового океану може піднятися на 1,5 метра

Кліматолог Массачусетського університету провів дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що глобальне потепління настає швидше, ніж розраховувалося. У зв’язку з цим можливо, що до кінця століття більшість міст підуть під воду.

Сьогодні в журналі Nature з’явилася дослідження Роберта Де Конто, кліматолога з Массачусетського університету, в якому йдеться про те, що глобальне потепління настане набагато раніше. До таких висновків вчений прийшов, аналізуючи і порівнюючи сучасні показники з даними 2013 року. Згідно з результатами, викиди відходів провокують глобальне потепління, яке є причиною танення льодовиків, однак про це було відомо і раніше. Проблема полягає в тому, що згідно з розрахунками 2013 року, до кінця століття рівень світового океану може піднятися максимум на 90 см, однак фактично це не так, оскільки льодовики тануть швидше, що помітно вже зараз. Науковець прогнозує, що до 2100 року світовий океан збільшиться на 1,5 метра, через що під воду підуть багато прибережних міст.

Необхідно акцентувати увагу на тому, що до проблеми швидкого підняття рівня світового океану вже звернулися деякі країни, в тому числі і Китай, вчені якого встановили, що в рік вода забирає 1,5 см суші.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button