Екологія

За останні десятиліття забруднення океану пластиком значно збільшилася

Міжнародна група вчених провела комплексне дослідження та отримала нові дані щодо забруднення світового океану пластиком. Згідно з даними фахівців, цей показник за останні два десятиліття збільшився в 3 рази.

Вчені вивчили інформацію, отриману з журналів вантажних та інших суден, які протягом останніх 60 років ведуть облік поширеності планктону в світовому океані. Для цього використовуються автоматичні реєстратори, тому їх дані можна вважати вірогідними. Виявилося, починаючи з 2000 року риби стали в 3 рази частіше заплутуватися в пластиковому і поліетиленовому смітті. Фахівці відзначили, що існує чітка тенденція на збільшення цього показника і темпи його зростання з кожним роком тільки прискорюються.

Дослідження міжнародної групи вчених стало першим у своєму роді, оскільки вони використовували для нього єдиний довготривалий набір даних за останні 60 років. Раніше вивчення даного питання проводилось у розрізі окремих видів морських мешканців і вплив сміття з пластику на їх життєдіяльність у короткій перспективі.

Таке забруднення світового океану, впевнені вчені, вимагає негайної реакції з боку всього людства. Багато людей не звертають уваги на цю проблему, оскільки про неї мало хто знає. Згідно з однією з теорій у Тихому океані існує плавучий острів зі сміття, чиї розміри перевищують Австралію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button