Головна / Екологія / За останні десятиліття забруднення океану пластиком значно збільшилася

За останні десятиліття забруднення океану пластиком значно збільшилася

Міжнародна група вчених провела комплексне дослідження та отримала нові дані щодо забруднення світового океану пластиком. Згідно з даними фахівців, цей показник за останні два десятиліття збільшився в 3 рази.

Вчені вивчили інформацію, отриману з журналів вантажних та інших суден, які протягом останніх 60 років ведуть облік поширеності планктону в світовому океані. Для цього використовуються автоматичні реєстратори, тому їх дані можна вважати вірогідними. Виявилося, починаючи з 2000 року риби стали в 3 рази частіше заплутуватися в пластиковому і поліетиленовому смітті. Фахівці відзначили, що існує чітка тенденція на збільшення цього показника і темпи його зростання з кожним роком тільки прискорюються.

Дослідження міжнародної групи вчених стало першим у своєму роді, оскільки вони використовували для нього єдиний довготривалий набір даних за останні 60 років. Раніше вивчення даного питання проводилось у розрізі окремих видів морських мешканців і вплив сміття з пластику на їх життєдіяльність у короткій перспективі.

Таке забруднення світового океану, впевнені вчені, вимагає негайної реакції з боку всього людства. Багато людей не звертають уваги на цю проблему, оскільки про неї мало хто знає. Згідно з однією з теорій у Тихому океані існує плавучий острів зі сміття, чиї розміри перевищують Австралію.