Екологія

У Міндовкілля «заворушилися» через забруднену Тису після скарги іноземного посла

Проблемами Тиси Міндовкілля активно зайнялося лише після різких слів Угорського посла.

У Міндовкілля запропонували створити оперативні штаби з ліквідації сміттєвих заторів на річці Тиса лише після того, як кілька днів тому на ситуацію поскаржився  посол Угорщини. Інформація про вирішення ситуації із забрудненою Тисою з’явилася на офіційній Facebook-сторінці профільного міністерства.

Заступник міністра охорони довкілля Руслан Стрілець  запропонував облдержадміністраціям розглянути можливість створення на місцях координаційних штабів із ліквідації сміттєвих заторів на річці Тиса.

«Органи місцевого самоврядування як ніхто знають проблеми із засміченням річки Тиса, які тягнуться не один рік та мають міжнародний аспект. Тож потрібно оперативно ліквідувати наслідки й далі працювати на упередження», — сказав Стрілець.

Нагадаємо, що за декілька останніх тижнів річка Тиса забруднилася ще більше й угорські дипломати почали скаржитися на ситуацію із засміченою водоймою Україні.

«За перші два місяці 2021 року в річку Тиса потрапило 1500 кубічних метрів відходів українського та румунського походження, тоді як раніше така кількість сміття фіксувалася протягом року», — сказав посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто.

Посол особливо підкреслив той факт, що через забруднення річки Латориця вже зверталися до голови Закарпатської ОДА.  Просили допомогти у ліквідації бар’єру відходів, втім, відповіді не отримали.

Своєю чергою, голова Закарпатської ОДА обурюється через звинувачення у бездіяльності. Вважає, що робить усе необхідне для ліквідації інциденту. Також посилається на те, що ситуацію особисто контролює президент України Володимир Зеленський. 

Минулоріч прибережно-захисні смуги Тиси було завалені побутовими відходами, які стягували туди недалекоглядні мешканці навколишніх сіл і селищ. У результаті під час першої весняної повені тони непотребу змило до річки Тиса, яка розділяє Угорщину й Україну.

Тоді Угорщину у прямому сенсі слова завалило українським сміттям. Угорці за допомогою спецтехніки очищали річку від непотребу в цілодобовому режимі.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button