Земля

До тигрової акули прикріпили камеру і подивилися, як вона полює

Керівник дослідження доктор Лора Райан зі школи природничих наук Університету Маккуорі разом з командою помістила на тигрову акулу камеру, щоб зрозуміти як вона полює на черепах.

Дослідники вивчали тигрових акул – Galeocerdo Cuvier. Спочатку їх виловили з моря, на заході від Австралії. Після до них прикріпили високотехнологічні гаджети, щоб зрозуміти їх поведінку.

На тілі кожного хижака була автономна відеокамера, а також датчик, який фіксував всі рухи акули в 3D. потім дослідники випустили їх назад в море.

Команда переглядала всі записи і дані, які зробили акули. Найцікавішою було полювання на морську черепаху. Вдалося зробити не тільки знімки цього процесу, але і зрозуміти, як рухалися хижак і жертва під час нападу.

“На відео видно, що акула часто плаває біля черепах, які сидять на рифі, але з точки зору акули нерухому черепаху не так-то просто розгледіти”, — розповіла керівник дослідження доктор Лора Райан.

Автори відзначили, що акулам куди простіше розрізняти черепах, які чітко виділяються на тлі. Як тільки акула засікла жертву, її поведінка різко змінюється: вона починає рухатися повільніше і петляти — так їй простіше зрозуміти, з чим вона має справу. При цьому, незважаючи на слабкий зір, акула все ж покладається саме на свої очі.

Біологи зробили висновок, що тигрова та інші подібні до неї хижі акули не ганяються за жертвою на максимальній швидкості. Швидше вони діють неквапливо. Це добре узгоджується з тим, що тигрова акула пристосована до життя в умовах нестачі їжі, а значить вона економить енергію і сили навіть на полюванні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button