Всесвіт

До Землі летить “Різдвяна комета”. Минулого разу її бачили неандертальці (фото)

Комета C/2022 E3 (ZTF), що наближається до Сонця раз на 50 тис.років, буде видна з Землі неозброєним поглядом.

Комета C/2022 E3 (ZTF), відкрита лише цього року, наближається до Сонця. Вона досягне перигелію (найближчої до Сонця точки) 12 січня, а на Землі найяскравіше буде видно 2 лютого. C / 2022 E3 (ZTF) — довгоперіодична комета, минулого разу вона прилітала до Землі близько 50 тис.років тому. Тоді по нашій планеті ще бродили мамонти і неандертальці, а на місці Сахари були родючі землі.

C/2022 E3 (ZTF) було виявлено 2 березня 2022 року за допомогою огляду неба Zwicky Transient Facility. Вона перебувала між орбітами Юпітера і Марса на відстані близько 640 млн км від Землі. Ця область відома як пояс астероїдів, не дивно, що спочатку дослідники прийняли її за астероїд. Але подальші спостереження відкрили щільну кому, характерну для комет.

Комета C/2022 E3 (ZTF). Зображення: Dan Bartlett, NASA

На момент відкриття комета мала видиму величину 17,3. Цей показник характеризує яскравість об’єктів на небі. При цьому, чим він менший, тим яскравіше вони сяють. Неозброєним оком можна розрізнити зірки і комети з видимою величиною менше 6. З моменту відкриття комета стала набагато яскравішою. Зараз, за оцінкою, вона знаходиться на відстані 160 млн км від Землі, а її зоряна величина трохи більше 10. Цього поки недостатньо для спостережень неозброєним оком, але її вже можна побачити в звичайний бінокль.

Орбіта комети. Зображення: The Sky Live

Комета продовжує зближуватися і з Сонцем, і з Землею. Перигелію вона досягне 12 січня (невипадково її назвали «Різдвяною кометою»), а перигею (найближчої точки до Землі) — 2 лютого. У цей момент C/2022 E3 (ZTF) буде знаходитися від нашої планети всього в 40 млн км (більш ніж в три рази ближче, ніж Сонце).

Зараз комету можна спостерігати в ранковому небі в районі сузір’я Північна Корона, а до моменту максимального зближення вона переміститься в бік Полярної зірки.

Поточне розташування комети на нічному небі біля сузір’я Північної Корони. Зображення: The Sky Live


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button