Всесвіт

Подивіться на фото галактики з активним ядром і чіткою структурою

Сайт космічного телескопа “Хаббл” опублікував нову фотографію. У рубриці “зображення тижня” представлений знімок галактики NGC 5728.

“Хаббл” опублікував нову фотографію. Цього разу це NGC 5728 – спіральна галактика в 130 млн світлових роках від Землі. Зображення зробили за допомогою камери Hubble Wide Field Camera 3 (WFC3).

Її особливість в тому, що вона дуже чутлива до видимого й інфрачервоного світла. Таким чином, це зображення відмінно передає області NGC 5728, які не тільки видно «неозброєним» оком, але і випромінюють ІЧ-світло. Однак є багато інших типів світла, які недоступні WFC3.

Наприклад, на зображенні не видно, що NGC 5728 також є галактикою Сейферта. Сейфертівська галактика – спіральна або неправильна галактика з активним ядром (active galactic nuclei, AGN). Його спектр випромінювання містить безліч яскравих широких смуг, що вказує на потужні викиди газу зі швидкостями до декількох тисяч кілометрів в секунду. Такі галактики вперше описані в 1943 році Карлом Сейфертом.

Джерело: NASA / ESA Hubble Space Telescope

Є багато різних типів AGN, і лише деякі з них є джерелом енергії для сейфертівських галактик. Своєю чергою, NGC 5728, як і всі галактики такого типу, відрізняється від інших об’єктів з активним ядром, що саму галактику добре видно. Саме тому на знімку прекрасно видно структуру галактики: це яскрава центральна частина і спіральні рукави, що закручуються проти годинникової стрілки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button