Наука

Від амеби, що “поїдає мозок”, помер перший пацієнт в Південній Кореї

Перед смертю у пацієнта, зараженого амебою, були симптоми менінгіту.

За даними the Korean Times, влада Південної Кореї повідомила про перший випадок зараження мозку Naegleria fowleri. Минулого місяця хвороба поширилася по США, а тепер, схоже, в небезпеці й інші країни.

Bacterium фото від biosurf

У Південній Кореї інфекція призвела до смерті чоловіка у віці 50 років, який помер через десять днів після появи перших симптомів. Підозрюється, що він “вступив в контакт з амебою” в Таїланді. Корейське агентство з контролю та профілактики захворювань (KDCA) підтвердило, що пацієнт дійсно заражений Naegleria fowleri.

Перед смертю у нього були симптоми менінгіту — головні болі, лихоманка, блювота, невиразна мова і ригідність потиличних м’язів. Вони проявилися ввечері після прибуття з Таїланду. Наступного дня його перевели до відділення невідкладної допомоги, але медичні працівники мало що могли зробити для людини, яка вже інфікована. 21 грудня його офіційно оголосили мертвим. Аналізи, проведені посмертно, підтвердили, що він страждає від інфекції Naegleria fowleri.

KDCA не повідомила точного шляху передачі цього конкретного випадку, але заявила, що основними причинами інфекції є плавання в забрудненій воді або промивання носа «небезпечною водою».

Naegleria fowleri – один з видів амеби викликає незворотну інфекцію головного мозку. Вона широко відома як “амеба, що з’їдає мозок”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button