Земля

Дощова вода більше не вважається безпечною для вживання

Напевно ви хоч раз в житті ловили ротом краплі дощу! Вчені більше не радять так робити. Як виявилося, в дощових краплях міститься занадто багато частинок перфтороалкільних і поліфторалкільних речовин (PFAS), небезпечних хімікатів, які вимиваються з надміцних пластмас.

Image by Jill Wellington from Pixabay

Земля офіційно вийшла за межі “безпечної зони”. Згідно з новим дослідженням, «межа PFAS була перевищена”. Відомо, що ці речовини небезпечні як для навколишнього середовища, так і для здоров’я людини, позаяк вони не розкладаються. На цей час “вічні хімікати” знаходять і у воді, і в атмосфері по всій планеті.

Що показало дослідження

“Грунтуючись на останніх рекомендаціях США щодо вмісту PFAS у питній воді, дощова вода по всьому світу буде визнана небезпечною для пиття. Хоча ми не часто п’ємо дощову воду, багато людей у всьому світі вважають її безпечною, і вона забезпечує багато наших джерел питної води”, – говорить Ян Казінс, професор кафедри екологічних наук Стокгольмського університету і провідний автор дослідження.

У рамках дослідження вчені порівняли рівні чотирьох поширених форм PFAS (PFOS, PFOA, PFHxS і PFNA) в різних джерелах: дощовій воді, ґрунті та поверхневих водах, таких як струмки, озера і океани. Вони виявили, що рівні принаймні двох форм PFAS в дощовій воді, PFOA і PFOS, «часто значно перевищують» безпечні рівні для питної води.

І хоча дотепер вчені не знають точно, як пластик впливає на наше здоров’я, вчені вже давно довели, що PFAS неймовірно небезпечні. Вони можуть призводити до згубних наслідків для всього організму, впливаючи на імунну серцево-судинну системи, фертильність і розвиток дитини. Останнє дослідження також вказало на міцну зв’язок між PFOA та раком печінки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button