Здоров'я

Створено додаток для смартфона, який може допомогти людям з хронічним шумом у вухах

Новозеландські вчені домоглися «обнадійливих результатів” в лікуванні тинитуса – шуму у вухах – за допомогою “цифрового політерапевтичного” підходу на основі смартфона.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Neurology, взяли участь 61 людина з хронічним тинитусом. Вчені розділили учасників на дві групи: 31 людина використовувала новий цифровий політерапевтичний підхід, а інші 30 добровольців користувалися популярним додатком для самодопомоги, що створює білий шум.

Через 12 тижнів дослідники виявили “клінічні значущі” поліпшення у всіх учасників з першої групи і не виявили практично ніяких змін у другій.

Що ж це за “політерапевтичний” підхід?

Нова терапія використовує додаток, який можна встановити на будь-який смартфон на Android або iOS. Програма дозволяє пацієнту створити індивідуальний план лікування на основі його конкретного досвіду тинитуса. Для цього в ньому передбачений цілий ряд цифрових інструментів.

Щороку мільйони людей страждають від шуму у вухах. Звичайно, для більшості це тимчасова неприємність, яка трапляється після походу на гучний концерт. Однак у деяких він може мати хронічний характер і з’являтися без явних причин. На жаль, не існує таблетки, здатної вилікувати такий шум у вухах.

Тепер дослідники планують провести більші випробування нової терапії та отримати схвалення регуляторів. При цьому вони вважають, що їх додаток може стати клінічно доступним приблизно через пів року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments