Екологія

Дослідження: дата-центри виробляють 2% світових викидів вуглецю

Це приблизно стільки ж, скільки викидають найбільші авіакомпанії світу

Вчені з Відкритого Університету Великобританії підрахували, що дата-центри виробляють 2% світових викидів вуглецю. Це приблизно стільки ж, скільки викидають найбільші авіакомпанії світу.

Згідно з новим дослідженням, дата-центри вносять значний внесок у викиди вуглекислого газу. За їх підрахунками, протягом 2019 року центри обробки даних по всьому світу використали понад 2% світової електроенергії і виробляли таку ж кількість вуглецевих викидів, що і світова індустрія авіаперевезень.

За словами професора Британського відкритого університету Джона Нотона, центри обробки даних споживають близько 50% всієї енергії цифрових екосистем. Персональні пристрої використовують ще 34%, а галузі, відповідальні за їх виробництво — 16%.

Вчені відзначають, що ситуація покращиться, якщо технічні гіганти, такі як Apple і Google, візьмуть на себе зобов’язання по використанню поновлюваних джерел енергії. Крім того, вони можуть інвестувати частину коштів у екологічні проєкти, щоб врівноважити викиди вуглекислого газу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button