Екологія

Пожежі в Північній півкулі посилять глобальне потепління

Природні пожежі, які вирували в минулому місяці в районах Північної півкулі, будуть мати довгострокові наслідки для клімату і екосистеми планети, а також здоров’я людей. Таку заяву зробила представник ВМО (Всесвітня метеорологічна організація) Клер Нюлліс на брифінгу в Женеві 27 липня.

Нюлліс зазначила, що пожежі збільшують концентрацію вуглекислого газу в атмосфері, посилюючи глобальне потепління. Крім того, через частинки диму, що осідають на сніг і лід, арктичний покрив поглинає більше сонячного випромінювання. При цьому Арктика і без того реагує на зміну клімату швидше інших регіонів.

Ще одна загроза виходить від впливу пожеж на вічну мерзлоту. У разі її танення в атмосферу може потрапити велика кількість метану, який, як і СО2, відноситься до парникових газів.

Також було відзначено, що нинішні пожежі можуть відбуватися в незвичних місцях, наприклад, у Скандинавії, а частота горіння тайгових лісів у всьому світі зараз найвища за 10 тисяч років.

За оцінками, площа природних пожеж у Сибіру в цьому році склала 90 тисяч гектарів. Дим від них досяг Аляски, Канади і Гренландії. У Швеції було зареєстровано понад 50 пожеж, що охопили 30 тисяч гектарів. У США палахкотіли в основному західні штати, з початку року вигоріло 1,5 мільйона гектарів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button