Екологія

Бактерія, що виробляє водень

Група вчених з Міссурійского університету науки і технологій (Missouri University of Science and Technology), досліджуючи мікроорганізми, які живуть і розмножуються в екстремальних умовах навколишнього середовища, виявили бактерію, здатну протягом своєї життєдіяльності виділяти водень. За словами вчених, їх відкриття надає нові перспективи для розвитку енергетики майбутнього.

Екстремофіли — сукупна назва для живих істот, здатних існувати в таких екстремальних умовах, як, наприклад, при високій/низькій температурі, підвищеній/пониженій кислотності, в концентрованих соляних розчинах або при надвисокому тиску.

Halanaerobium hydrogeninformans – бактерія-екстремофіл, що мешкає в озері Соап Лейк (Soap Lake), води якого містять підвищену концентрацію солей і високі значення pH. В даному агресивному навколишньому середовищі незвичайний мікроорганізм може виробляти водень і триметиленгліколь.

Згідно отриманої інформації від співробітників Міссурійского університету, вчені не займалися пошуками саме Halanaerobium hydrogeninformans. Їх відкриття було фактично випадковим. Спочатку фахівців цікавили мікроорганізми, застосування яких допомогло б у очищенню навколишнього середовища. За словами керівника дослідження Мелані Мормайл (Melanie Mormile), фахівці сподівалися знайти в Соап Лейк нові види бактерій, здатні знизити вміст заліза у відходи, однак продемонстровані властивості H. hydrogeninformans не менш цікаві.

В основному я займаюся вивченням бактерій-экстремофилов і їх екологією в екстремальних умовах. Однак H. hydrogeninformans привернула особливу мою увагу, і надалі я збираюся детально дослідити всі її здібності, — каже Мелані Мормайль.

Професор Мелані Мормайл зазначила, що новий мікроорганізм здатний генерувати водень в такому обсязі, який дозволяє створювати конкуренцію спеціально вирощених для цієї мети генетично модифікованих організмів. Це означає, що H. hydrogeninformans може стати одним з «постачальників» водневого палива (для ракет та автомобілів), композитних матеріалів, мила, метанолу, антифризу та інших затребуваних промислових продуктів.

В даний час фахівці займаються пошуком способу «спонукати» бактерію до регулярного виробництва водню і триметиленгліколя.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button