Всесвіт

Дослідження: деякі чорні діри можуть розростися до маси ста мільярдів сонць

Чорні діри можуть виростати до величезних розмірів. У новому дослідженні заявлено, що чорні діри можуть досягати «колосальних» розмірів, набираючи масу в 100 мільярдів сонячних.

Image by Pixabay

Група вчених з Університету Людвіга Максиміліана в Мюнхені передбачає, що чорні діри можуть досягти «колосально великих» розмірів – кожна з них має масу в 100 мільярдів сонць і більше. Відкриття таких чорних дір може розповісти більше про природу значної частини темної матерії, що становить чотири п’ятих матерії у Всесвіті, говорять дослідники.

У центрі більшості, якщо не всіх галактик, знаходяться надмасивні чорні діри з масою, які в мільйони чи мільярди разів перевищують масу Сонця. Наприклад, в центрі нашої галактики знаходиться Стрілець A *, маса якого становить близько 4,5 млн сонячних.

Зараз найбільша відома чорна діра, яка живить квазар TON 618, має масу 66 млрд мас Сонця. Величезна маса TON 618 змусила вчених задуматися, чи існують ще більші чорні діри, і чи існує верхня межа їх розмірів.

Вчені вирахували, що чорні діри можуть бути в 100 мільярдів разів масивніше Сонця, але і це не межа. Вони назвали ці гіпотетичні об’єкти «колосально масивними» або «колосально великими» чорними дірами. Також дослідники відзначили, що зараз немає доказів того, що подібні чорні діри дійсно існують.

Дослідники припускають, що такі чорні діри в серцях галактик утворюються у вигляді невеликих чорних дір, які зливаються і поглинають матерію навколо них. Однак попередні дослідження показали, що ця модель постала перед труднощами при поясненні того, як чорні діри могли досягти надмасивних розмірів, коли Всесвіту було всього кілька мільярдів років.

«Дивно, що досі мало уваги приділялося можливому існуванню поступово-масивних чорних дір», – зазначив співавтор дослідження Флоріан Кюнель.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button