Всесвіт

Створена карта «запасів» води біля південного полюса Місяця (відео)

Дослідження показало розташування потенційних джерел води біля полюса природного супутника Землі.

Дослідження за допомогою стратосферної обсерваторії SOFIA показало, де розташовані потенційні джерела води на Місяці. Аналіз охоплює близько 25% ділянки, розташованої між 60 ° пд.ш. і південним полюсом на видимій стороні природного супутника Землі.

Для проведення аналізу дослідники використовували дані відбитого від поверхні супутника інфрачервоного випромінювання. Датчики, чутливі до електромагнітних хвиль ІЧ-діапазону були встановлені на літаку, що здійснював польоти в стратосфері.

Нова карта об’єднує результати спостереження з інформацією про властивості поверхні Місяця, зібраними при проведенні інших досліджень. Аналіз показує, що більшість джерел води розташовані в холодних ділянках, закритих від прямого сонячного світла.

Картування розподілу води біля південного полюса Місяця: темно синій колір відповідає більшій концентрації води. Відео: NASA’s Ames Research Center

Дослідники порівняли дані, отримані біля Південного полюса природного супутника Землі, з відносно сухою еталонною областю поблизу місячного екватора. Вода була виявлена в більшій концентрації на затінених сторонах кратерів і гір. Це підтверджує гіпотезу, що географія місячної поверхні грає важливу роль в збереженні води.

Дивлячись на дані про розподіл води, ми можемо бачити краї кратерів, ми бачимо окремі гори і навіть можемо бачити різницю між денною і нічною сторонами гір завдяки більш високій концентрації води в тінистих місцях, – говорить Білл Річ, директор Наукового центру обсерваторії SOFIA

В кінці 2024 року американське космічне агентство планує відправити місяцехід VIPER для дослідження області, розташованої в приполярних широтах. Дані поточних спостережень допоможуть НАСА вибрати область для посадки і детального дослідження за допомогою приладів місяцехода.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button