Всесвіт

33 млн галактик на одному фото: НАСА показало, на що здатний наступник “Вебба” (фото+відео)

Мільйони галактик видно на нових змодельованих зображеннях, які в майбутньому зробить космічний телескоп НАСА “Ненсі Грейс Роман”.

Вчені створили гігантський “синтетичний” огляд, який показує, чого очікувати від спостережень наступника «Вебба» — космічного телескопа НАСА «Ненсі Грейс Роман» (Nancy Grace Roman Space Telescope, NGR). Хоча це лише мала частина реального огляду, змодельована версія містить приголомшливу кількість галактик — 33 млн. Також на передньому плані зображення видно 200 000 зірок з Чумацького Шляху.

Моделювання допоможе вченим спланувати найкращі стратегії для майбутніх спостережень, протестувати різні способи збору величезної кількості даних місії та вивчити можливості тандемних спостережень з іншими телескопами.

“Обсяг даних, які збере “Ненсі Грейс Роман”, безпрецедентний для космічного телескопа, — заявив Майкл Троксель, доцент фізики Університету Дьюка в Даремі, Північна Кароліна. – Наша симуляція – це випробувальний полігон. Вона допоможе переконатися, що ми отримаємо максимальну віддачу від спостережень місії».

Цей графік порівнює відносні розміри синтетичного зображення (вставка, обведена помаранчевим кольором), всієї області, змодельованої астрономами (квадрат зверху посередині, обведений зеленим кольором), і розмір повного майбутнього огляду, який проведуть астрономи (великий квадрат у нижньому лівому куті, обведений синім кольором).  Фото: JPL і м. Трюксель

Співробітники NASA витягли дані зі штучного Всесвіту, спочатку розробленого для підтримки наукового планування за допомогою обсерваторії Віри С.Рубін. Вона знаходиться в Чилі і, за планом, почне повноцінну роботу в 2024 році. Моделювання обох телескопів використовує одне і те ж джерело. Тому астрономи можуть порівнювати їх і дивитися, що варто очікувати від об’єднання спостережень телескопів, коли вони обидва почнуть активно сканувати Всесвіт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button