Всесвіт

Дослідження: формування зірок пов’язано зі зіткненням хмар газу

Вчені з Японії представили нову гіпотезу, згідно з якою формування зірок пов’язано зі зіткненнями хмар газу.

Дослідники пояснили, що зірки утворюються в результаті гравітаційного стиснення хмар газу в космосі і тому можуть мати різну масу. Масивні зірки разом з багатьма іншими об’єктами можуть утворити величезне зоряне скупчення (групу з більш ніж 10 тис. зірок). Утворення такого зоряного скупчення вимагає швидкої упаковки великої кількості газу та інших матеріалів в невеликому просторі, але механізм, за допомогою якого це відбувається, був незрозумілий вченим.

Дослідницька група зосередилася на гіпотезі, згідно з якою кілька газових хмар стикаються, що дозволяє їм швидко формувати зоряне скупчення. Щоб перевірити цю гіпотезу, команда у співпраці з дослідниками з Університету префектури Осака і Національної астрономічної обсерваторії Японії провела спостереження величезної кількості даних, отриманих в результаті понад десять років досліджень, а також математичного моделювання. В результаті вони виявили, що зіткнення газових космічних хмар дійсно викликають народження зоряного скупчення.

Вони спостерігали безліч зіткнень газових хмар в нашій та інших галактик, що дозволяє припустити, що ці явища універсальні. Тепер вони припускають, що Чумацький Шлях незабаром після свого народження зіткнувся з іншими галактиками, що викликало часті зіткнення газових хмар в галактиках. Це, в свою чергу, призвело до утворення безлічі груп з більш ніж мільйона зірок.

Дослідження з’явилися в журналі, що рецензується Publications of the Astronomical Society of Japan. Це колекція з 20 статей, які засновані на ретельній перевірці окремих астрономічних тіл, а також оглядову статтю, узагальнюючу останні уявлення про формування зірок в результаті зіткнень газових хмар.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button