Всесвіт

Сонячна пляма розміром з Землю зросла в 10 разів за 2 дні: вона спрямована на нас (відео)

Якщо плями продовжать рости найближчими днями, то можуть викликати більш сильні спалахи. Подробиці повідомляє Live Science.

Вчені виявили швидкозростаючу сонячну пляму, яка спрямована прямо на Землю і почне викидати величезну кількість енергії найближчими днями.

Сонячна пляма названа AR3085 на честь “активної області” Сонця, в якій вона з’явилася. Кілька днів тому вона була всього лише спалахом. Тепер пляма зросла в 10 разів більше від свого початкового розміру, перетворившись на пару сонячних плям. Діаметр кожної майже відповідає земному. На анімації нижче можна подивитися еволюцію плями протягом приблизно двох днів.

Джерело: SpaceWeather. Фото на обкладинці: Фото: Leibniz Institute for Solar Physics

Якщо плями продовжать рости найближчими днями, то можуть викликати більш сильні спалахи. Їх енергія попрямує до Землі, потенційно наражаючи на небезпеку супутники і системи зв’язку. Однак на цей час безпосередньої небезпеки немає.

За даними SpaceWeather, кілька сонячних спалахів навколо цього місця зараз належать до C-класу. Це найслабший з трьох рівнів, які відстежують урядові супутники. Спалахи класів A, B і C, як правило, занадто слабкі, щоб мати помітний вплив на Землю.

За даними НАСА, спалахи М-класу – найбільш сильні і здатні викликати перебої в радіозв’язку в деяких широтах Землі. А ось спалахи Х-класу – найсильніші і можуть викликати широкомасштабні перебої в радіозв’язку, пошкоджувати супутники і виводити з ладу наземні енергосистеми.

Активність нашої зірки за останні кілька років різко зросла. Кількість сонячних плям і спалахів, ймовірно, буде збільшуватися в міру наближення часу до наступного сонячного максимуму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button