Земля

Дослідження: грибок допомагає поглинути 20% вуглецю в океанах

Дослідники з США з’ясували, що грибки грають велику роль в перероблюванні вуглекислого газу в морях і океанах. Вони беруть на себе майже 20% від усього обсягу шкідливих речовин.

У новому дослідженні вчені з’ясували, що крихітні водорості в океанах і озерах Землі поглинають сонячне світло і вуглекислий газ і перетворюють їх в цукор, який підтримує баланс водної харчової мережі. При цьому вони поглинають стільки ж вуглецю, скільки всі дерева і рослини планети разом узяті.

Однак вчені не розуміли, що відбувається в процесі «фіксації» CO2 в фітопланктоні і його подальшим викидом в атмосферу або опусканням на глибину, де він більше не сприяє глобальному потеплінню. Цим елементом виявився грибок.

Дотепер дослідники припускали, що велика частина вуглецю потрапляє в бактерії або розчиняється в навколишній воді, де його поглинають інші організми. Згідно із загальноприйнятою думкою, вуглець виходить з цієї мікробної петлі в основному через великі організми. Однак виявилося, що грибок може створити «швидкісну смугу для вуглецю» – перекидаючи близько 20% речовин в більш високий рівень харчового ланцюга.

Автори виміряли та проаналізували взаємодії всередині патосистеми озера Стечлін за допомогою геномного секвенування – методу флуоресцентної мікроскопії, яка охоплює прикріплення флуоресцентного барвника до РНК всередині мікробних клітин. Потім створюються нанорозмірні карти ізотопів елементів, присутніх в матеріалах в малих кількостях.

Результати дослідження також мають наслідки для промислових і рекреаційних об’єктів, які мають справу з шкідливим цвітінням водоростей. «В аквакультурі, щоб зберегти здоров’я основної культури, наприклад, риби, в воду можуть додаватися фунгіциди. Це запобіжить грибковій інфекції риби, але це також може усунути природний контроль над цвітінням водоростей, яке обходиться галузі приблизно в 8 млрд доларів на рік », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button