Земля

У Стародавньому Єгипті еліти пили густе пиво, схоже на кашу

Під час аналізу фрагментів кераміки, знайдених в Ієраконполі (Нехен), стародавньому місті на півдні Єгипту, вчені зробили дивовижне відкриття! Вони виявили залишки пива, яке більше було схоже на… кашу!

Journal of Anthropological Archaeology

Під час розкопок вчені з Дартмутського університету, Великобританія, виявили п’ять великих банок з плоскою підставою, які, ймовірно, використовувалися для поставок продукту в інші міста. Також вони знайшли чотири чорні посудини у формі склянки з тонкої глини, в яких теж були виявлені залишки пива, що говорить про їх використання для розпивання напою.

Фрагменти датуються періодом між 3800 і 3600 роками до нашої ери, приблизно за 600 років до правління першого єгипетського фараона Нармера.

Як відзначають археологи, раніше пиво було не просто продуктом, але «символом статусу і влади», важливим напоєм під час багатих бенкетів і похоронних ритуалів.

Залишки органічної речовини, які було виявлено в банках, говорить про те, що напій був схожий на густу кашу, приготовлену з пшениці, ячменю і трав.

Дотепер в Ієраконполі було виявлено більше десятка стародавніх пивоварень, проте рецептура місцевих напоїв досі покрита таємницею. Але нове дослідження проливає світло на це питання. “Пиво, ймовірно, було схоже на густу кашу, яке сильно відрізняється від того, що ми п’ємо сьогодні», — кажуть автори нової роботи. «У цих місцях пиво, швидше за все, було основним продуктом харчування, споживаним усіма, і одночасно воно також відігравало велику роль під час особливих ритуалів».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button