Земля

Вчені знайшли найбільшу рослину: її довжина 180 км, а вік близько 4,5 тис років

Дослідники вивчили ДНК водоростей з однієї області і з’ясували, що це одна і та ж рослина, яка поширилася на 180 км.

Автори розповіли, що зібрали зразки водоростей із затоки Шарк в десяти місцях. У всіх зразках вони вивчили 18 000 генетичних маркерів, щоб з’ясувати, що це одна рослина, яка займає 180 км.кв.

Водорості ростуть двома способами:

  • Шляхом статевого розмноження. Так вони генерують нові комбінації генів, тому зростає генетична різноманітність,
  • Розширенням кореневищ і підземних стебел, з яких з’являються нові коріння і пагони. У нашому випадку рослина використовувала другий підхід.

Величезна рослина, яку вивчили автори, відрізняється від інших кількістю хромосом. У неї в два рази більше хромосом, ніж у родичів. Такі рослина вчені називають поліплоїдними.

У більшості випадків водорості успадковують половину генома кожного зі своїх батьків. Але поліплоїди несуть в собі весь геном кожного зі своїх батьків. Існує багато поліплоїдних видів рослин, наприклад, картопля, ріпак і банани. У природі вони часто знаходяться в місцях з екстремальними умовами.

Поліплоїди часто не плідні, але можуть продовжувати рости нескінченно, якщо їх не чіпати. Вивчена морська трава зробила саме це. Важко визначити точний вік цих заростей, але, за оцінками команди, їм близько 4 500 років, виходячи з їх розміру і швидкості росту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button