Наука

Дослідження: одружені люди, які зраджують, не шкодують про це і задоволені життям

Одружені люди, у яких є романи «на стороні» вірять, що зрада не пошкодила їх шлюбів, задоволені ситуацією і не каються. До таких висновків прийшли автори нового дослідження.

Image by Tu Anh from Pixabay

Психологи провели масштабне опитування людей, що використовують Ashley Madison. Це канадська віртуальна служба знайомств і соціальна мережа, призначена для людей, які перебували у шлюбі або в постійних відносинах, але які хочуть зав’язати роман поза існуючого шлюбу або партнерства. Сайт заснував в 2002 році Даррен Дж. Моргенштерн під девізом «Життя коротке. Заведи інтрижку».

Дослідження ставить під сумнів широко поширені уявлення про невірність, особливо про мотиви і досвід зрадників. Висновки вчених опубліковані в журналі Archives of Sexual Behavior.

«В популярних засобах масової інформації, телевізійних шоу, фільмах і книгах люди, у яких є романи, страждають від почуття провини, але в нашій вибірці ми такого не спостерігали, — заявив Ділан Селтерман, провідний автор дослідження і ад’юнкт-професор кафедри психології та наук про мозок Університету Джона Хопкінса. — Рейтинги задоволеності справами були високими — як сексуальне, так і емоційне. А почуття жалю — низьким. Ці результати малюють більш складну картину невірності в порівнянні з тим, що транслюють ЗМІ».

Вчені провели дослідження, щоб краще зрозуміти психологічний досвід тих, хто шукає і вступає у позашлюбні зв’язки. Працюючи з дослідниками з Університету Західного Онтаріо, Селтерман опитав майже 2 000 активних користувачів Ashley Madison до і після того, як у них були романи. Учасників запитували про стан їхнього шлюбу, про те, чому вони хочуть завести роман, і про їх загальне самопочуття. Респонденти, як правило, чоловіки середнього віку, повідомляли про високий рівень любові до своїх партнерів, але про низький рівень сексуального задоволення.

Сексуальна незадоволеність була найбільш часто згадуваною мотивацією для роману, поряд з іншими мотивами, включаючи прагнення до незалежності і сексуального розмаїття. Фундаментальні проблеми у відносинах, такі як відсутність любові або гнів стосовно чоловіка, були одними з найменш згадуваних причин бажання зрадити.

Дослідження показало, що міцні шлюби не підвищують ймовірність того, що зрадники будуть шкодувати про зраду. Учасники зазвичай повідомляли, що їх роман був дуже задовільним як в сексуальному, так і в емоційному плані, і що вони не шкодували про нього.

Результати показують, що невірність не обов’язково є результатом більш глибокої проблеми в стосунках, сказав Селтерман. Згідно зі звітом, учасники прагнули до інтрижок, тому що хотіли нових, захоплюючих сексуальних переживань або іноді тому, що не відчували сильної прихильності до своїх партнерів, а не через потребу в емоційному задоволенні.

«У людей є різні мотиви для зради. Іноді вони так роблять, навіть якщо з відносинами все в порядку. Ми не отримали вагомих доказів того, що інтрижки пов’язані з більш низькою якістю відносин або більш низькою задоволеністю життям», — укладає провідний автор дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button