Наука

Як швидко тануть північні льоди? Стрімко! (відео)

Підводний льодовик на Алясці тане в 100 разів швидше, ніж передбачалося раніше, тому що експерти залишили поза увагою важливість танення всього навколишнього середовища.

Сучасні теоретичні моделі танення світових льодовиків зосереджені в основному на розплаві, в якому струмені талої води викликають локальне танення уздовж поверхні льодовика. Однак дослідники недавно визначили несподівано високу швидкість танення, використовуючи нову технологію сонара, яка дозволила їм вивчити затоплений край льодовика.

Океанограф Дейв Сазерленд з Університету Орегона і його колеги вивчали підводне танення льодовика Леконт, розташованого на південь від Джуно на Алясці. Щоб нанести на карту підводний край льодовика, команда використовувала гідролокатор багатопроменевого сканування, розгорнутий на риболовецькому судні. Дослідники також зібрали дані про температуру, солоності і швидкості води нижче за течією від льодовика, щоб оцінити витрати талої води. Виходячи з цього, команда змогла подивитися на динамічні зміни в розплавах між серпнем і травнем.

«Ми виміряли як властивості океану перед льодовиком, так і швидкості танення, і в результаті виявили, що вони пов’язані не так, як ми того очікували, – розповіла автор статті і океанограф, професор Ребекка Джексон. – Обидва набори вимірювань показують, що швидкості танення значні, іноді до 100 разів, вище, ніж передбачає існуюча теорія ». Дослідники повідомляють, що показники розплаву були високими в обидва сезону, але особливо збільшувалися з весни до літа.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button