Головна / Наука / Стало відомо, як мозок людини кодує інформацію

Стало відомо, як мозок людини кодує інформацію

Мозок кодує інформацію за допомогою синхронізованих або незалежних нейронів. Це підтвердили дослідження бельгійських вчених з Антверпенського університету.

Дослідження бельгійських вчених з Антверпена визначило механізм кодування даних в ЦНС. Це стало можливим завдяки поєднанню прогнозів математичних моделей і експериментів у лабораторіях. Виявилося, що окремі нейрони мозку не завжди діють незалежно, а беруть участь в процесах, в яких вони проявляють однакову електричну активність. Такий феномен допомагає зберігати і згадувати інформацію, що надходить. Об’єктом дослідів нейрологи вибрали «збудливі» і «пригнічуючі» нервові клітини.

Вони порівняли роботу джерела людського розуму з книгою. Прикладом послужили сторінки, які подібно ділянкам мозку вміщують крупиці даних, при перегортанні яких «розуміється повний текст». Те ж саме роблять і нейрони, передаючи або пригнічуючи сигнал з подібними собі, а не іншими частинами ЦНС. В той час, як каталізаторні типи працюють окремо, інгібуючі створені групи. Подібне відкриття допомагає в розумінні інших процесів, що відбуваються у свідомості людей. Воно підтверджує, що активність нервових закінчень змінюється з плином часу.