Земля

Дослідження: середні зимові температури підвищилися на 4,8 ° C всього за 30 років

Згідно з даними, зібраним Climate Central, організацією вчених і журналістів, що займаються дослідженнями і репортажами про клімат, з 1970 року на північному сході США зими значно потеплішали. Експерти пояснили, до чого це може привести.

Де стало найтепліше?

Експерти виявили, що зима не тільки стала теплішою, ніж була 50 років тому. Сам процес підвищення температури прискорюється з кожним роком все сильніше. Швидше за все зміни відбуваються взимку – набагато активніше, ніж в будь-яку іншу пору року. У США подібне явище спостерігається в 38 штатах. Велика частина з них розташована на північному сході країни.

Взимку 1969-1970 років у Філадельфії середня температура взимку становила -1 ° C. Однак, у 2019 році середній показник становив +4,4 ° C.

У яких штатах зміни особливо помітні?

  • У Філадельфії з 1970 року середня зимова температура піднялася майже на 4,8 ° C, а число аномально теплих днів зросла до 19.
  • В Атлантик-Сіті, штат Нью-Джерсі, зими потеплішали на 4,3 ° C, 14 днів були з температурою вище норми.
  • В Аллентаун, штат Пенсільванія, потепліло на 3,8 ° C, також 14 днів були теплішими, ніж зазвичай.

Які дані використовувалися?

Для дослідження експерти Climate Central використовували дані з 242 метеостанцій США.

Вчені розрахували середні температури і дні вище норми в грудні, січні та лютому 1969-1970 років і порівняли ті ж місяці аж до 2019-2020 років. В цілому середні зимові температури найбільше зросли в районі Великих озер і Північно-Східного регіону, як і кількість днів з температурами вище норми.

Шон Саблетт, метеоролог з Climate Central, заявив, що дані за 50 років доводять: процес глобального потепління і зміни клімату запущений, і вже давно. І мова йде не тільки про США. Експерт зазначає, що 150 років тому мінімальні зимові температури на всій північній частині планети також підвищувалися. Однак це відбувалося не з такою швидкістю. Зараз температурні показники зростають в геометричній прогресії.

Сонце зараз знаходиться в менш активній частині свого звичайного циклу. Під час таких періодів спостерігаються і нижчі температури. Однак, за словами Саблетт, температура все ще зростає, і вчені пов’язують це зі зміною клімату.

Наслідки підвищення температур взимку

Перепади температур роблять серйозний вплив на сільське господарство, зазначає вчений. Наприклад, фруктовим деревам необхідно охолодитися в зимовий час і розквітнути вчасно. Порушення їх життєвого циклу може привести до катастрофи. Більш теплі зими небезпечні взагалі для всіх рослин. Вони передчасно зацвітають в теплому лютому, а потім замерзають на початку березня. Крім того, іноді потепління викликає рясні снігопади, які призводять до сходу лавин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button