Земля

Йеллоустон: Підсумки 2017 року

2017 рік розпочався досить спокійно. У перші кілька місяців року всього лише кілька сотень землетрусів були зафіксовані на сейсмографах Університету штату Юта, який здійснює моніторинг сейсмічної активності в районі Йєллоустон.

Новий 2017 рік продовжив тенденцію низьких показників землетрусів 2015 і 2016 роках, протягом яких щорічно фіксивулися тільки близько 1000 землетрусів (зазвичай в кожному конкретному році в межах від 1000 до 3000 землетрусів).

Все це змінилося 12 червня, коли в західній частині парку, в декількох милях на північ від Західного Йеллоустоун, Монтана, почався рій землетрусів в Клен-Крик. За наступні три місяці там сталося близько 2400 землетрусів, які були зафіксовані сейсмографом Університету штату Юта (набагато більше землетрусів сталося насправді, але їх магнітуда була надто малою, щоб їх можна було зафіксувати). Рій землетрусів тривав до початку вересня, а невеликі сплески сейсмічності відбулися в тому ж районі в кінці вересня і в кінці жовтня. Найбільший землетрус досяг магнітуди 4.4 і сталося 16 червня.

Додаткові серії землетрусів сталися за межами району Йеллоустоун, недалеко від Лінкольна, Монтани і Сода-Спрінгс, штат Айдахо, і кожна з них була ознаменована землетрусами магнітудою 5 і вище балів, але ця сейсмічність була не пов’язана з магматичною системою Йеллоустоун. Ці землетруси були викликані тектонічним розширенням західних Сполучених Штатів.

В цілому за рік відбулося понад 3300 землетрусів, у тому числі близько 20, які відчувалися і були розташовані в районі Йеллоустоун, що зробило 2017 рік одним з найбільш сейсмічно активних років, коли-небудь зареєстрованих.

Майже 80 відсотків усіх землетрусів, які були виявлені, відбулися як частина близько 13 відокремлених серій, з яких рій землетрусів в Клен Крік був найбільшим. Але чи був він найбільшим з коли-небудь зафіксованих у Йєллоустоні?

Насправді, рій в Клен Маунт 2017 року знаходиться по інтенсивності зовсім поруч з подібним сплеском активності в 1985 році. В тому році землетрусу в околицях Вест-Йеллоустоун, штат Монтана, тривали три місяці і включали в себе більше 3000 локалізованих землетрусів з найбільшим за магнітуду в 4. 9 бала. Сьогоднішня система моніторингу була створена в 1985 році, цілком імовірно, що було ще багато землетрусів до її створення. Роуд Медісон 2010 року, до південно-захід від Західного Йеллоустоун, тепер є третім за величиною роєм землетрусів, коли-небудь зареєстрованих, причому там сталося близько 2300 землетрусів.

«Цікаво, що в 1985 і 2010 роках рої землетрусів були пов’язані зі зміною стилю деформації кальдери. Протягом обох років кальдера переключилася з підняття на опускання, передбачається, що ці землетруси були пов’язані з випуском рідин з регіону кальдери.

Однак у 2017 році істотних змін деформації в період сплеску сейсмічної активності не сталося. Протягом більшої частини року кальдера опускалася і область навколо басейну Гейзера Норріса продовжувала підніматися, про що свідчать численні безперервні дані станції глобальної системи позиціонування в регіоні. Як просадка кальдери, так і підйом Норріса тривають з 2015 року. Проте на початку грудня ця модель почала змінюватися, коли почалося занурення в Норріс. Чи буде ця модель продовжена, ще належить з’ясувати.

Замість того, щоб бути пов’язаними з міграцією рідини, також можливо, що сплеск землетрусів в Клен Крік є довготривалим ефектом землетрусу в Лейпцігській затоці 1957 року магнітудою 7.3 – найбільшого землетрусу, коли-небудь зареєстрованого в Йеллоустонском районі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button