Земля

Хто “захопить” Землю після Апокаліпсису?

Якщо раптом людська цивілізація зникне з лиця Землі, які види стануть домінуючими на планеті? Люк Буссє, вчений з Університету Стірлінга, спробував відповісти на це питання.

Існує відмінна від нуля ймовірність того, що люди, знищивши себе, зітруть з лиця Землі взагалі все живе. Але існує й інший сценарій, коли людина зникає, а інші істоти — ні. Як буде виглядати наша планета через багато-багато мільйонів років, в епоху, коли від людини на ній вже й слід прохолов?

Багато вчених пропонують своїх кандидатів на роль майбутнього «вінця природи»: мавпи, дельфіни, щури, тихоходки, мурахи. На думку Люка Буссє, це навряд чи будуть відносно розвинені і великі істоти, на кшталт тих же приматів. І вже точно малоймовірно, що після цивілізації людей на Землі запанує цивілізація шимпанзе — майже як у фільмі «Планета мавп». Вчений вважає, що якщо люди вимруть, то мавпи зроблять це раніше. Взагалі, зараз людина — єдиний примат, який не знаходиться під загрозою зникнення.

Взагалі не варто думати, що ті якості, які допомогли людині стати домінуючим видом на планеті, необхідні всім видам. У різні епохи «царями звірів» виявлялися абсолютно різні класи живих істот — як наприклад динозаври сотні мільйонів років тому. І якби б ми, як спостерігачі, в тій епосі, напевно б ніколи не подумали, що дрібні ссавці, які снують під ногами у ящерів, стануть предками слонів і китів.

Скласти прогноз розвитку живої природи на такий тривалий термін практично неможливо — в першу чергу тому, що неможливо визначити зміни, яких в процесі еволюції зазнає той чи інший вид, обраний нами на роль «домінуючого». Так що, можливо, цим видом будуть мурахи — але ми не можемо передбачити, в який гібрид жука, павука і краба вони можуть перетворитися. З упевненістю можна заявити лише одне: хто б не зник з нашої планети, бактерії явно зроблять це останніми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button