Земля

Дослідження: тропічні циклони в останні десятиліття рухаються швидше

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Environmental Research Letters, тропічні циклони, відомі як урагани або тайфуни, переміщаються через басейни океану швидше.

Image by WikiImages from Pixabay

Дослідження, проведене Сунг-Хун Кім, доктором Гавайського університету в Школі океанології й геології та технологій Маноа (SOEST) показало, активність тропічних циклонів змістилися до полюсів в Тихому й Атлантичному океанах.

Вчені взяли дані про зміну характеру циклонів з 1982 року. Саме в цьому році кліматичні зміни стали вимірювати за допомогою супутникових даних. На основі цього блоку інформації дослідники оцінили частоту і розташування штормів, а також їх швидкість.

“Для жителів Гаваїв загроза ураганів присутня щороку. Якщо урагани будуть рухатися швидше, вони будуть становити небезпеку для прибережних спільнот і керівників з надзвичайних ситуацій, тому що у них буде менше часу на підготовку до евакуації і іншим заходам,” – твердить Сунг-Хун Кім, доктор Гавайського університету в Школі океанології і геології та технологій Маноа (SOEST)

В результаті стало зрозуміло, що циклони стали більш активними. Це пов’язують з природними варіаціями, а також зміною клімату.

Дослідники продовжують вивчати тенденції і зв’язку між кліматом і тропічними циклонами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button