Наука

Купання в холодній воді допоможе впоратися з деменцією

Можливо, купання в ополонці допоможе уникнути демпфірування і хвороби Альцгеймера в похилому віці

Команда вчених з Кембриджського університету вважає, що люди, які регулярно купаються взимку на відкритому повітрі, мають підвищений рівень білка RBM3. Цей білок відіграє ключову роль у формуванні синаптичних зв’язків. Він допомагає захистити мозок від нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера в похилому віці.

Дослідження представив професор Джованні Маллуччі (Giovanna Mallucci), заступник директора Британського інституту досліджень деменції при Кембриджському університеті. Про нього Маллуччі розповів в онлайн-лекції, але сама робота поки не опублікована в науковому журналі.

Людський мозок протягом усього життя безперервно перелаштовується: розпадаються зв’язки, відомі як синапси, і формуються нові. Втрата здатності створювати нові синапси призводить до деменції.

Коли тварини, такі як їжаки, ведмеді і білки, потрапляють взимку в сплячку, кількість синапсів в їх мозку знижується на 20-30 відсотків через білка RBM3. Але навесні, при пробудженні, вони майже миттєво відновлюються.

Дослідження опубліковане в Nature, виявило, що цей білок може допомогти відтермінувати початок дегенеративних захворювань мозку у мишей.

Щоб з’ясувати, чи грає ця хімічна речовина роль у людей, ті ж дослідники виміряли рівні RBM3 в крові любителів плавати на відкритому повітрі, які регулярно купаються в лондонському районі Парламент Хілл-Лідо протягом трьох зим поспіль.

У порівнянні з іншою контрольною групою, яка плаває взимку, купальники показують вищі рівні RBM3 в крові. Вчені вважають, що гіпотермічні умови дійсно є вивільненням цього важливого «будівельника» синапсів.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»