Земля

Йеті може бути родичем реліктового білого ведмедя

Генетик вважає, що він, можливо, розгадав таємницю одного з найбільш живучих міфів криптозоології — гімалайського йєті або снігову людину.

5b6de8aca6c31871a4d13b693d52c919
Використовуючи аналіз ДНК двох зразків вовни — від однієї дивної тварини, застреленої мисливцем близько 40 років тому на півночі Індії, а другого від знахідки, виявленої в бамбуковому лісі Бутану десять років тому, — генетик Брайан Сайкс з Оксфордського університету виявив, що йеті може бути родичем реліктового білого ведмедя, знайденого в Норвегії.

На початку 1970-х років французький альпініст, подорожував в індійському регіоні Ладакх, що на західному краю Гімалаїв, зустрівся з мисливцем, який зберіг рештки недавно вбитого ним дивного звіра, схожого на ведмедя. Мандрівник узяв зразок шерсті тварини і пізніше передав його Сайксу. Сайкс почав шукати відповідність цього зразка вовни і ще одного, знайденого в Бутані десять років тому, в базі даних ДНК тварин.

Виявилося, що дивна здобич гімалайського мисливця дійсно була генетично близька до ведмедя, але не до звичайного, бурому, а до білого, що жив на території сучасної Норвегії 40 000 — 120 000 років тому. Аналіз ДНК «йеті» і реліктового хижака показав 100-відсотковий збіг.

Читайте також: 

Сайкс, чиї дослідження поки не опубліковані в одному з рецензованих журналів, не поспішає стверджувати, що стародавня порода білих ведмедів живе в Гімалаях.

«Для більш точної інтерпретації результатів потрібно провести більше роботи», — сказав він. — Це може означати, що підвид бурого ведмедя у Високих Гімалаях походить від ведмедя, який був предком білих ведмедів. Або це може означати, що йеті з’явився в результаті гібридизації між бурим ведмедем і нащадком стародавнього білого ведмедя».

Вчені нещодавно виявили, що полярні і бурі ведмеді більш тісно пов’язані, ніж вважалося раніше. Аналіз мітохондріальної ДНК в 2011 році дозволив припустити, що бурі ведмеді з Ірландії, можливо, дали початок сучасному білому ведмедю, але більш пізні дослідження показали, що через довгу історію схрещування генетичні лінії білих і бурих ведмедів заплутані куди сильніше.

Хоча подальші дослідження, щоб визначити, чи дійсно існує йєті або ні, необхідні, дослідження Сайкса є набагато більш науковими, ніж більшість інших досліджень снігової людини, кажуть експерти, думку яких наводить LiveScience.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button