Екологія

Дослідження: в океані різко збільшилася кількість пластику від їжі на винос

Міжнародна команда вчених заявила, що майже половина сміття в океані – від їжі і напоїв на винос. Вони вважають, що пандемія посилила цю проблему.

Вчені проаналізували глобальні реєстри, в яких було зареєстровано понад 12 млн одиниць сміття, знайдених в річках, океанах, на берегах і морському дні. Вони виявили, що 8 з 10 предметів були зроблені з пластика. 44% сміття пов’язані з їжею і напоями на винос.

Найбільшу частку з них складають пляшки одноразового використання, харчові контейнери і обгортки, а також пластикові пакети. «Для нас було шоком побачити, що пакети, пляшки, харчові контейнери і столові прибори разом з обгортками складають майже половину антропогенного сміття в глобальному масштабі, – заявив керівник дослідження Кармен Моралес з Університету Кадіса (Іспанія) – Ми виявили їх у річках, на глибоководному морському дні, на берегових лініях і на плаву у наших берегів ».

Дослідники додали, що заходи щодо скорочення забруднення пластиком повинні бути спрямовані на такі предмети, як соломинки, ватяні палички і мішалки для напоїв, які відносно легко замінити. Однак вони рекомендують також боротися з пластиком від їжі і напоїв на винос.

У дослідженні також наголошується проблема сміття від рибальських снастей, таких як пластикові сіті і канати. Викинуті сіті і волосіні можуть бути смертельно небезпечні для морської фауни.

За оцінками дослідників, щорічно в моря й океани потрапляють від 307 до 925 млн одиниць сміття. Близько 80% – пластик, серед них є одноразова пластмаса, пляшки, харчова упаковка і пакети. Найбільше сміття викинули в Туреччині (16%), за нею йдуть Італія (11%), Великобританія (8%), Іспанія (8%) і Греція (7%).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button