Екологія

Ліси, що забезпечують вуглецеві кредити великих корпорацій, майже згоріли

За останні 10 років лісові пожежі в Каліфорнії знищили 95% посадок, які використовувалися для компенсації вуглецевих викидів великих компаній. Тільки з 2015-го року палаючі ліси виділили в атмосферу 5,7-6,8 млн тонн CO2.

У Каліфорнії (США) діє закон, який дозволяє комерційним компаніям купувати вуглецеві кредити — тобто, “право” на викид CO2. Ціна такого сертифікату – столітня оренда певної ділянки заповідного лісу. Розмір такої ділянки розраховується так, щоб кількість кисню, що поглинається деревами повністю перекривало вуглецевий слід компанії. Якщо дерева з якоїсь причини перестають виділяти кисень, вуглецевий кредит анулюється.

Пожежі останніх років практично повністю знищили цю систему захисту від парникових газів, розраховану на 100 років. Програмою була передбачена “буферна зона”, страховка на випадок непередбачених обставин: додаткові ділянки лісу, які повинні були компенсувати надлишок вуглецю в разі загибелі інших дерев. Але 10 років тому вчені не могли собі уявити масштаб лісових пожеж останніх років і заклали лише 10-20% дерев на “чорний день”. Сьогодні ці ліси вже не здатні впоратися з тим обсягом CO2, який утворився в результаті лісових пожеж — в липні 2022 року тільки в парку Йосеміті вигоріло близько 800 га лісу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button