Людина

Дослідження виявило ідеальний продукт для мозку

За даними дослідження, проведеного в США, одним з найбільш корисних продуктів для мозку є молоко – завдяки молочним вуглеводам поліпшується його функціонування. Про знахідку вчених пише журнал Current Developments in Nutrition.


Молоко при відсутності непереносимості лактози може бути ідеальним продуктом для підтримки мозку в хорошому стані. Нове дослідження Медичного центру Університету Канзасу виявило його позитивний ефект на когнітивну діяльність.

У цьому проєкті учасники, 44 дорослих людини, пили яблучний сік, молоко і воду. Вода служила контрольною змінною, а два інших напої – джерелом вуглеводів. Вчені встановили, що молоко допомагає людям краще справлятися з тестами, які вимагають розумового напруження.

Дослідження виявило, що більше споживання молочних продуктів пов’язано зі зростанням концентрації в мозку антиоксиданту глутатіону, що використовується для боротьби з окислювальним стресом.

«У людей, що вживали три порції молочних продуктів в день, рівень антиоксидантів був приблизно на 30 відсотків вищий, ніж у тих, хто вживав менше половини порції», — повідомляється в публікації.

На питання, як споживання молочних продуктів може призвести до збільшення глутатіону в мозку, дослідники відповідають, що це може бути пов’язано з амінокислотою цистеїном, якою насичені молочні продукти. Цистеїн відіграє важливу роль у виробництві глутатіону. Крім того, молоко насичене кальцієм і рибофлавіном – ці речовини теж підтримують його високий рівень.

Враховуючи дані результати, вживання достатньої кількості молочних продуктів слід вважати дуже важливим для збереження здоров’я мозку, резюмують наукові фахівці.

«Вживаючи молоко, ви краще задовольняєте потреби мозку в поживних речовинах», — констатують вони.

Тепер вчені хочуть визначити ідеальний для вживання молока час, щоб зробити його позитивний вплив на когнітивне здоров’я максимально сильним.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»