Людина

Вчені: Пацієнти з інсультом страждають безсонням

У пацієнтів, які страждають від інсульту, нерідко виникають проблеми з безсонням. В результаті підвищується ризик виникнення депресії. Результати нового дослідження оприлюднені на сторінці журналу Scientific Reports.

Ученые: Пациенты с инсультом страдают бессонницей

Учені, що працюють на базі Університету Фрайбурга, провели детальний лабораторний експеримент для порівняння сигналів мозку пацієнтів у хронічному стані (включно один рік після інсульту) і населення в цілому. До недавнього часу мало було відомо про мозкові сигнали, що лежать в основі поганого сну.

Використовуючи тест полісомнограми (PSG), який оцінює сплячі моделі мозку протягом двох ночей, дослідники виявили, що хворим на інсульт знадобилося більше часу, щоб заснути, і що вони мали більш низьку ефективність сну.

Тест множинної затримки сну (MSLT) також показав, що пацієнти з інсультом менш схильні дрімати або засипати протягом дня, щоб компенсувати втрачений сон у нічний час. Однак вони були більш схильні до помилок в пильності, ніж їх колеги, збільшуючи ризик виникнення когнітивних невдач або падінь.

Незважаючи на те, що ефективність сну була знижена у пацієнтів, загальний час відпочинку між групами було подібним. Проблеми, які відчувають пацієнти з інсультом, обумовлені низкою чинників, таких як хворе психологічне напруження, біль і дискомфорт, а також зниження рівня фізичної активності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button