Наука

Дослідження: у частині людей є антитіла до коронавірусу, хоча вони ним не хворіли

В ході експерименту за участю 300 осіб британські дослідники з’ясували, що приблизно у 5% дорослих є антитіла до коронавірусу. Вчені вважають, що вони з’явилися при зараженні «родинним вірусом».

Нове дослідження показало, що невелика частина популяції мають антитіла, які реагують на коронавірус, хоча вони не були інфіковані. Вчені вважають, що ці антитіла з’явилися під час зараження родинними вірусами.

Дослідження доводять, що деякі люди можуть мати певний ступінь раніше існуючого імунітету до коронавірусу. Однак, незважаючи на те, що ці висновки можуть пояснити деякі тенденції пандемії (наприклад, те, що діти менш уразливі до важкої форми захворювання), все ще неясно, наскільки захисним може бути цей запозичений імунітет.

У дослідженні, опублікованому в журналі Science, були проаналізовані зразки крові, зібрані у дорослих і дітей в Великобританії до початку пандемії в грудні 2019 року. Вчені також вивчили аналізи людей на ранніх стадіях пандемії, у яких був негативний тест на коронавірус. Ці зразки були зіставлені з людьми, у яких був підтверджений коронавірус.

Вони виявили антитіла у деяких неінфікованих пацієнтів, в тому числі у тих, у кого недавно була звичайна застуда. Дослідники виявили, що вони, однак, реагували на SARS-CoV-2. «Наші результати множинних незалежних аналізів показали наявність раніше існуючих антитіл, які розпізнають SARS-CoV-2 у неінфікованих пацієнтів», – пишуть дослідники.

Антитіла, виявлені у неінфікованих людей, відрізнялися від антитіл, виявлених у пацієнтів з коронавірусом. Це були антитіла класу IgG. Вони виявили їх лише у невеликого числа дорослих – в 302 зразках їх знайшли тільки в 5,26% випадків. У дітей цей показник був вищий – дослідники виявили антитіла в 21 з 48 зразків (44%), зібраних у дітей у віці від 1 до 16 років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button