Технології

Створено посуд з цукрової тростини і бамбука, який розкладається за 60 днів (фото)

Вчені розробили набір «зеленого» посуду з цукрової тростини й бамбука, який своєю зручністю або функціональністю не поступається одноразовим стаканчикам і іншим пластиковим контейнерам. Про нову розробку повідомляє журнал Matter.

Посуд з традиційного пластику або біорозкладних полімерів розкладається близько 450 років або вимагає  для прискорення процесу високих температур. Однак новий нетоксичний, екологічно чистий матеріал розкладається всього за 60 днів і при цьому досить міцний.

Щоб знайти альтернативу пластиковим контейнерам для харчових продуктів, Джулі Чжу з Північно-Східного університету її колеги звернули свою увагу на бамбуку і макуху від цукрової тростини. До речі, це одні з найбільших відходів харчової промисловості. Сплітаючи довгі й тонкі бамбукові волокна з короткими і товстими волокнами макухи, щоб сформувати щільну мережу, вчені створили контейнери з двох матеріалів, які були механічно стабільними й здатні біологічно руйнуватися.

Надано: Рубі Уоллай / Північно-Східний університет.

Новий зелений посуд досить міцний, щоб утримувати рідини, як пластик, і чистіший, ніж біорозкладні матеріали, виготовлені з перероблених матеріалів, які не можуть бути повністю очищені від фарби. Крім того, ці контейнери починають розкладатися після перебування в ґрунті протягом 30-45 днів і повністю втрачають свою форму через 60 днів.

Чашка з біорозкладних матеріалів. Надано: Лю та ін.

Дослідники додали димер алкілкетена (AKD), екологічно чистий хімікат, який широко використовуваний в харчовій промисловості, щоб підвищити маслостійкість і водостійкість посуду, забезпечуючи міцність продукту навіть у вологому стані. З додаванням цього інгредієнта новий посуд перевершив комерційні біорозкладні харчові контейнери по механічній міцності, стійкості до жирів і нетоксичності.

Розкладання біорозкладаного посуду за 60 днів. Надано: Лю та ін.

Посуд, розроблений дослідниками, має ще одну перевагу: значно менший вуглецевий слід. В процесі виробництва нового продукту виділяється на 97% менше CO2, ніж з наявних у продажу пластикових контейнерів, і на 65% менше CO2, ніж у паперових виробів та біорозкладного пластику.

«Важко заборонити людям використовувати одноразові контейнери, тому що це дешево і зручно», – робить висновок автор дослідження. «Але я вважаю, що одним з оптимальних рішень є використання більш екологічних матеріалів і біорозкладних матеріалів для виготовлення цих одноразових контейнерів».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button