Технології

Дослідниця відкрила новий тип атомного ядра

Експеримент, проведений в Лабораторії прискорювачів Університету Ювяскюля, Фінляндія, привів до отримання раніше невідомого атомного ядра 190-астатину.

В ході експерименту, проведеного в Лабораторії прискорювачів Університету Ювяскюля, Фінляндія, вчена отримала раніше невідому форму атомного ядра 190-астатина, яка складається з 85 протонів і 105 нейтронів. Це ядро — найлегший ізотоп астата, виявлений сьогодні.

Астат — швидкорозчинний, а тому рідкісний елемент. У всій земній корі міститься не більше однієї їдальної ложки астату. 190-астат, новий ізотоп, отримали в результаті злиття частинок пучка 84 Sr і атомів мішені срібла. Його виявили за допомогою детекторів поворотного сепаратора RITU.

Хенна Кокконен. Надано: Університет Ювяскюля

Також з’ясувалося, що нове ядро альфа – розпадається на більш стабільні ізотопи. Альфа-розпад — поширений спосіб розпаду важких ядер. «Дослідження нових ядер важливі для розуміння структури атомних ядер і меж відомої матерії», — пояснює Хенна Кокконен, доктор наук з фізичного факультету Університету Ювяскюля.

Вона автор нового відкриття і недавно отримала ступінь магістра наук. Дослідження — частина її магістерської дисертації і вона опублікована в журналі Physical Review C.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button