Технології

Острів з 180 рухомих сонячних панелей побудували в Нідерландах (фото)

Компанія SolarisFloat розробила незвичайну плавучу сонячну електростанцію. Вона являє собою штучний «острів», сформований зі 180 панелей з фотоелементами, які змінюють своє положення слідом за рухами Сонця.

Система PROTEVS сформована з двосторонніх сонячних панелей, які можуть обертатися навколо двох осей. Рух забезпечується за допомогою електричних двигунів, які споживають не більше 0,5% всієї вироблюваної енергії. За повідомленнями компанії пікова потужність однієї такої установки становить 73 кВт. Це на 40% більше, ніж у аналогічної стаціонарної системи.

Сонячна електростанція, зібрана в Нідерландах. Зображення: SolarisFloat

Діаметр “сонячного острова” становить 38 м, а його загальна площа — 1444 м2. У компанії відзначають, що конструкція електростанції модульна. Це означає, що всі елементи можна масштабувати під конкретний проект, а панелі, які вийшли з ладу легко замінювати.

Перехід на зелену енергетику вимагає великих площ. Наприклад, дослідники з Лейденського університету в Нідерландах розрахували, що сонячна електростанція займає в 40-50 разів більше місця ніж вугільна, і в 90-100 разів більше — ніж газова.

У цих умовах використання водних просторів може створити перевагу, відзначають в SolarisFloat. Представники компанії також вважають, що установка таких електростанцій благотворно позначиться на мікрокліматі озер.

По-перше, тіні від конструкції призводять до зниження температури на поверхні і 60-відсоткового скорочення випаровування води. А, по-друге, скорочення сонячного світла сповільнить зростання водоростей і розмноження мікроорганізмів. Це допоможе поліпшити якість води, додають розробники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button