Земля

Дослідники показали, як стародавні австралійці переміщалися по континенту

Вчені виявили кілька «супермагістралей» в Австралії. По ним, згідно з оцінками, могли переміщатися до 6,5 мільйонів жителів континенту десятки тисяч років тому.

Заселення Сахул – об’єднаного суперконтиненту, що складається з Австралії і Нової Гвінеї, – могло зайняти всього лише 5000 років, оскільки люди перемістилися з далекого північного заходу до Тасманії на південному сході. Перші люди з’явилися на материку понад 50 тисяч років тому, але досить швидко поширилися по всій його території.

Щоб з’ясувати, як древнім австралійцям це вдалося, дослідники Центру передового досвіду Австралійської ради по дослідженню біорізноманіття та спадщини створили комп’ютерну модель, яка описує розселення жителів Сахул і динаміку чисельності його населення. Для своєї роботи вчені використовували дані про розселення людей на великі відстані, їх виживання, коефіцієнтах народжуваності і ймовірності стихійних лих. Також в дослідженні автори застосували антропологічні і екологічні метрики.

Зібравши дані по континенту загальною площею 10 мільйонів км2, дослідники використовували їх для розробки імітаційної моделі, після чого запустили понад 120 можливих сценаріїв міграції людей і динаміки чисельності населення. Найкращі результати показала модель, яка пророкує прибуття перших людей на континент в період з 50 до 75 тисяч років тому.

Максимальна кількість людей, які населяли материк в той час, відповідно до моделі, могло доходити до 6,5 мільйонів осіб. Використовуючи інформацію про ландшафт, дослідники також змогли описати кілька «супермагістралей» – шляхів міграції великої кількості поселенців по континенту. Також автори з’ясували, що ці шляхи добре підтверджуються письмовими документами, що описують торгові маршрути аборигенів, які перетинають країну.

Стаття опублікована в журналі Nature Communications.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button