Земля

Знайдений скарб, який сховали під час війни майже 1 000 років тому (фото)

Вчені все ще досліджують золоті вироби, щоб точно визначити, коли і де їх зробили, але гравюри на них типові для регіону Фрісландія.

Шукач скарбів знайшов в болоті чудову колекцію золотих прикрас і срібних монет. Куратори музеїв в Нідерландах вважають, що їх сховали там 800 років, можливо, під час війни. Скарб складається з чотирьох золотих підвісок, двох смужок сусального золота і 39 срібних монет.

Історик, шукач скарбів натрапив на них в 2021 році, коли обстежив металошукачем територію маленького північного містечка Хугвуд в регіоні Західна Фрісландія. Тепер археологи з Нідерландського національного музею старожитностей (Rijksmuseum van Oudheden) визначили, що скарб відноситься до епохи Середньовіччя.

Найден клад, который спрятали во время войны почти 1 000 лет назад

Фото в тексті і на обкладинці: Archeologie-Friesland / Fleur Schinning

Розкішні прикраси, ймовірно, належали багатому і впливовому середньовічному діячеві, йдеться в заяві кураторів музею.

Золоті прикраси, подібні цим, належали тільки представникам вищого суспільства. Їх власник відрізнявся багатством і владою. Можливо, вони належали навіть графині Голландії, — пояснює Лоренцо Рюйтер, який знайшов скарб.

Карбовані срібні монети бувають різних стилів, деякі з них зроблені на початку XIII століття. Найбільш остання монета датується кінцем 1240-х років, що збігається з військовим періодом. Це може пояснити, чому власник закопав цінні речі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button