Земля

У В’єтнамі знайшли скам’янілість чотириметрового крокодила. Його скелет повністю зберігся

Дослідники з Тюбінгенського університету виявили у В’єтнамі скам’янілості раніше невідомого виду крокодилів. Вони належали майже чотириметровому гігантові, предку довгомордих крокодилів, які сьогодні знаходяться на межі зникнення через полювання. Детальніше про знахідку вчені розповіли в журналі систематичної палеонтології.

Вік виявленої скам’янілості становить від 35 до 39 мільйонів років. У неї повністю зберігся скелет, що дає широке уявлення про життя, походження і поширення древніх крокодилів. За словами палеонтологів, цей вид жив в різноманітних регіонах: від Північної Африки і Європи до Південно-Східної Азії.

Гавіали мають довгу морду і спеціалізуються на лові риби. Живуть сьогодні представники цього сімейства, яке знаходяться під загрозою зникнення: помилковий гавіал (Tomistoma schlegelii) на Малайському півострові, Борнео, Суматрі і Яві, а також гавіал (Gavialis gangeticus) в Непалі та Індії. Точний зв’язок між цими сучасними видами крокодилів ще остаточно не з’ясована, незважаючи на генетичні дослідження.

Череп стародавнього гавіала

Грунтуючись на численних викопних знахідках помилкових гавіалів з Північної Африки і Європи, палеонтологи вважають, що цей вид крокодилів виник більше 50 мільйонів років тому в західній частині Тефії, попередниці сучасного Середземного моря. Однак мало що відомо про те, як, чому і коли саме цей вид потрапив до Південної Азії.

Нещодавно описаний вид був названий Maomingosuchus acutirostris (acutirostris в перекладі з латині означає “гострорилий”) і, поряд з відомими видами крокодилів з Південного Китаю і Таїланду, є найстарішим представником помилкових гавіалів в Азії. «Результати показали, що поширення цих видів в Азію було не разовою подією, а скоріше, складним сценарієм, — сказав Тобіас Массонн з Зенкенберзького центру еволюції людини і палеооточуючого середовища Тюбінгенського університету. – Дані припускають, що родичі помилкового гавіала тричі незалежно колонізували Південно-Східну Азію. Перша колонізація стовбуровою лінією Maomingosuchus з Північної Африки та Західної Європи до Східної Азії відбулася в епоху еоцену, більше 39 мільйонів років тому».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button