Здоров'я

Дослідники попереджають: вчорашній чай шкодить здоров’ю

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, слід пам'ятати про способи заварювання чаю і термін його зберігання

За словами експертів, в завареному день тому чаї можуть розмножитися мікроби і цвіль, які згубно впливають на організм.

Дієтологи попереджають: в чаї, який простояв цілу ніч на столі починають розвиватися цвілеві гриби, які при попаданні в організм отруюють його мікотоксинами, і інші бактерії, наприклад, кишкова паличка. Крім того, на напої з’являється плівка — в ній з часом з’являється патогенна мікрофлора. Наш організм, засвоївши цю мікрофлору, почне з нею боротися, витрачаючи свою енергію і ресурси.

Результатом багаторазового споживання вчорашнього чаю може стати збій в роботі кишечника і печінки.

На самих чайних листках при неправильному зберіганні можуть утворитися ті самі бактерії, які згодом будуть отруювати ваш організм. Для того, щоб убезпечити себе, рекомендується заварювати чай окропом.

Термін зберігання чай безпосередньо залежить від його виду. Експерименти показують, що білий чай і улун мають більш сприятливе для розмноження бактерій середовище, на відміну від чорного. Це залежить від ступеня окислення напою.

Експерти рекомендують пити чай, заварений окропом, протягом 8 годин. А щоб продовжити цей термін, потрібно помістити його в холодильник — там у бактерій менше шансів для розмноження. Це тому, що вітаміни та аромати в чаї змінюються під впливом повітря та тепла: вони починають втрачати свою силу або розкладатися. У холодильнику напій може зберігатися до 24 годин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button