Здоров'я

Фотографії їжі можуть зіпсувати апетит

Якщо переглянути велику кількість фотографій їжі перед її прийомом, то вона буде здаватися менш смачною, до такого висновку прийшли вчені у своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Consumer Psychology.

“Ми вважаємо, коли людина бачить безліч фотографій їжі, сам процес стає менш приємним. Можна сказати, він втомлюється від певного смаку, навіть не спробувавши його насправді “, – відзначає професор Райан Елдер (Ryan Elder) з університету Брайхема Янга в США, провідний автор роботи. “При цьому кілька зображень не зроблять жодного суттєвого ефекту”.

У дослідженні взяли участь 232 добровольця, яких попросили переглядати фотографії з їжею і оцінювати її апетитність.

Половина учасників переглядали фотографії солодощів – тортів, шоколаду і трюфелів. А інша половина випробуваних розглядала фотографії солоної їжі – картоплі фрі, чіпсів і солоних крендельков. У загальній складності всі учасники переглянули по 60 фотографій.

Після перегляду зображень учасникам запропонували солоний арахіс і попросили оцінити його смак. Виявилося, що піддослідним, які дивилися на фотографії солоної їжі, арахіс видався менш смачним, ніж інший половині учасників. При цьому фотографій арахісу серед запропонованих знімків не було.

Автори роботи вважають, що перегляд надмірної кількості фотографій з їжею сприяє насиченню. Іншими словами, п’ятий шматок пирога здається менш смачним, ніж перший. Насичення це не тільки зникнення голоду. Але й поява почуття задоволення, відчуття повноти шлунку.

Результати роботи продемонстрували, що велика кількість фотографій їжі може зіпсувати апетит. При цьому цей принцип можна використовувати з користю для себе – під час дієти можна переглядати знімки тих продуктів, від яких необхідно відмовитися.

Натхнення: www.medlinks.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button