Земля

Супервулкан Єллоустоун виявився в рази небезпечніше, ніж вважали вчені

Вчені використовували новий метод візуалізації та сейсмічні дані, щоб вивчити супервулкан Єллоустоун. Мета дослідження – оцінити, скільки магми присутнє в його кальдері. Також вчені хотіли з’ясувати, як вона розподілилася під землею. Вони спеціально шукали розплав-магму в рідкій формі. Дані про неї часто використовують, щоб передбачити виверження вулканів.

У рамках дослідження вчені змоделювали сейсмічні дані для відображення розплаву під єллоустонською кальдерою. Вони дійшли висновку, що його набагато більше, ніж вважалося раніше. Крім того, він знаходиться на невеликій глибині в земній корі. Єллоустоун виявився в рази небезпечніше, ніж вважалося раніше.

Так, часткова частка розплаву становить від 16% до 20%. А згідно з попередніми моделями, під єллоустонською кальдерою ховається лише 10% або менше.

Grand Prismatic Spring Panorama. Original public domain image from Flickr, U.S. Government

Згідно з попередніми оцінками, для початку виверження необхідний обсяг розплаву від 35% до 50%. Однак інші діючі змінні ускладнюють точне прогнозування. За словами експертів, навіть використовуючи найсучасніші методи сканування, вчені можуть пропустити деякі ділянки рідкої магми.

Єллоустонська вулканічна кальдера знаходиться в однойменному національному парку на північному заході США, який знаменитий своїми гейзерами. Також він знаходиться відразу на території трьох штатів: Вайомінг, Монтана і Айдахо і займає площу 8 983 км2. Цю кальдеру часто називають єллоустонським супервулканом.

За останні 2,1 млн років Єллоустоун пережив три катастрофічні виверження. Хоча невідомо, коли станеться наступне, зрозуміти геологію кальдери дуже важливо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button