Земля

Дослідники виявили найдавнішого комара, який жив у часи “постапокаліпсису” (фото)

Знайдено скам’янілість комахи, спорідненої сучасним комарам, яка жила через кілька мільйонів років після найбільшого масового вимирання.

Палеонтологи виявили скам’янілість личинки комахи Protoanisolarva juarezi із загону двокрилих (Diptera), до якого відносяться сучасні справжні (кровоссальні) комарі, мухи і мошки. Викопне було знайдено у відкладеннях, вік яких становить близько 247 млн років. Це найдавніше відоме двокриле старше ранніх динозаврів.

Скам’янілість личинки Protoanisolarva juarezi. Зображення: Enrique Penalver et al., Papers in Palaeontology

Відкриття було зроблено при проведенні розкопок на північному сході Майорки – одного з іспанських Балеарських островів. Під час дослідження палеонтологи знайшли цілу личинку комахи, яка залишила невеликий відбиток органічних залишків на двох сторонах каменю, що розколовся.

Аналіз показав унікальну збереження скам’янілості. Дослідники змогли вивчити зовнішню і внутрішню будову голови, деякі частини травної системи і дихальця — зовнішні отвори дихальної системи комахи. Дослідники відносять викопне до сімейства різноножок (Anisopodidae).

Реконструйований вигляд Protoanisolarva juarezi. Зображення: Enrique Penalver et al., Papers in Palaeontology

Дослідники відзначають, що ця личинка харчувалася органічною речовиною з грунту «всього» через кілька мільйонів років після найбільш драматичного масового пермського або Великого вимирання. На межі між пермським і тріасовим періодами загинуло понад 80% видів.

У знайденої личинки палеонтологи виявили найраніші свідчення амфіпнейстичної дихальної системи, яка складається з пари грудних і декількох черевних дихалець. Вони вважають, що це частина адаптації до кліматичних змін, пов’язаних з вимиранням.

Ми змогли побачити деякі пристосування перших двокрилих до постапокаліптичного середовища на початку тріасу, наприклад, дихальну систему, яка все ще зустрічається у різних груп комах, – говорить Рікардо Перес-де. Ла Фуенте, співавтор дослідження з Музею природної історії Оксфордського університету


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button