Земля

У глибинах океану виявлений дивний вулканічний світ

Вулканічний загублений світ виявили вчені в глибинах океану. Експерти австралійського Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO) зробили відкриття при картуванні морського дна в 400 км на схід від Тасманії.

Підводні гори піднімаються на висоту до 3 км від морського дна, але навіть найвищі вершини розташовані на 2 км нижче хвиль.

«Багатопроменеве картування дозволило побачити в яскравих деталях ланцюг підводних вулканічних гір, що піднімаються з абісальної рівнини на глибині близько 5 км», — сказала доктор Тара Мартін з команди CSIRO. Гори розрізняються за розміром і формою: одні мають гострі піки, а в інших вершинах широкі рівні плато, засіяні невеликими конічними пагорбами, сформованими в результаті древньої вулканічної активності.

Район рясніє морським життям. «Поки ми знаходилися на судні, до нас підпливала велика кількість гринд і горбатих китів, — сказав доктор Ерік Вулер з BirdLife Tasmania. — За нашими підрахунками, за день ми бачили як мінімум 28 особин горбатих китів, за якими послідувала зграя з 60-80 гринд. Також ми спостерігали багато морських птахів, включаючи чотири види альбатросів і чотири види буревісника».

Вчені вважають, що підводні гори можуть бути важливою точкою “зупинки” для деяких мігруючих тварин, наприклад, китів, які можуть використовувати ці місцеві особливості для навігації. Додаткові дослідження району будуть проведені в ході експедицій, запланованих на листопад і грудень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button