Земля

Дослідники з’ясували, що динозаври жили не тільки в океанах, але і в прісних водоймах

Автори нової роботи заявили, що деякі плезіозаври мешкали в прісноводних річках.

Дослідники з Університету Бата та Портсмутського університету у Великобританії знайшли скам’янілості плезіозаврів у вже зниклій річковій системі. Вони перебували на території нинішньої пустелі Сахара в Марокко і їм більше 100 млн років. Скам’янілості витягли з відкладення під назвою Кемські пласти.

Останки належали відносно невеликому виду плезіозаврів. Вони складалися з кісток і зубів. Це були дорослі особини довжиною 3 метри та дитинчат, які досягали 1,5 м.

Плезіозаври – це група доісторичних водних рептилій, які мали довгі шиї, маленькі голови та чотири кінцівки, які виглядали як ласти. Вони існували приблизно 150 млн років і вимерли одночасно з динозаврами, 66 млн років тому.

Це відкриття припускає, що плезіозаври не були виключно морськими тваринами і, як і серед нинішніх дельфінів, в численних рядах цих ящерів зустрічалися ті, що вважали за краще прісну воду солоній.

Можливо, вони довго жили в річці або навіть постійно. Передбачається, що плезіозаври залишалися в річці досить довго, щоб скинути і відростити зуби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button