Земля

Китай — батьківщина літаючих динозаврів

Більше 160 мільйонів років тому ліси стародавнього Китаю населяли дивні істоти: крихітні, хижі динозаври, зі шкіряними крилами, як у летючих мишей. Ці дивовижні створіння ковзали між деревами неначе птахи. А ще вони були пернатими з великими перетинками на крилах. Значно пізніше, у 1860-х роках, через кілька років після публікації «Походження видів», робітники в кар’єрі в Баварії зняли велику кам’яну плиту, оголивши скелет дивної істоти, похованої там 150 мільйонів років тому. У неї були гострі кігті, щелепи з зубами, і довгий кістяний хвіст, як у рептилії. Але найбільше вчені здивувалися крил як у птаха.

Англійський біолог Томас Генрі Гекслі, послідовник Дарвіна, припустив, що знахідка, яка отримала ім’я Археоптерикс дивним чином схожа на дрібних хижих динозаврів, роду Компсогнат і зробив радикальне припущення. Гекслі вважав, що знайдене викопне належить предку птахів, який міг еволюціонувати від динозаврів.

Китай — родина летающих динозавров

З того часу минуло 150 років. Низка наукових відкриттів по всьому світу довела правоту Гекслі. У Китаї, зокрема, знайдено більше скам’янілостей, які підтверджують припущення англійського біолога, ніж в будь-якій іншій країні. Останнім у цьому довгому списку став маленький крилатий динозавр, знайдений в провінції Ляонін.

Провінція Ляонінь

Місцевий фермер виявив Амбоптерикса в 2017 році біля села недалеко від Лінюаня, міста в провінції Ляонін на північному сході Китаю. Відразу ж після знахідки копалин, фахівці припустили, що останки належать птахові. Але подальший аналіз показав, що перед ученими постав новий вид динозаврів.

Китай — родина летающих динозавров

Закам’яніла копалина, що згодом отримала ім’я Амбоптерикс. Цей крихітний динозавр належить до сімейства скансориоптеригідів — маленьких пернатих динозаврів, у яких були витягнуті руки і дуже довгі пальці. З їх допомогою вони піднімалися і лазили по деревах.

Скансориоптеригіди були відкриті в 1996 році. Саме за ними пішла низка Ляонінських знахідок. За останні десятиліття, там було виявлено більше 20 видів динозаврів.

Вчені вважають, що безліч пернатих представників цього виду в регіоні забезпечили еволюції плавний перехід до сучасних птахів. Варто відзначити, що китайський уряд всіляко підтримує дослідження регіону і всі археологічні експедиції. Відкриття в Ляоніні та інших областях Китаю дозволяють заповнити еволюційні прогалини і вибудувати еволюційний шлях, яким йшли тварини, до підкорення небес.

Можливо саме тому у Китайському фольклорі стільки літаючих динозаврів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть