Земля

Дослідження: дані супутників показали, що кількість опадів за останні 10 років зросла

Дослідники з Японії представили аналіз опадів у своєму регіоні за допомогою супутника. Вони виявили, що збільшення дощів за останні 20 років стало тенденцією.

Дослідники з Токійського столичного університету проаналізували багаторічні дані радарів опадів, отримані зі супутників, і виявили значне збільшення кількості дощів за останнє десятиліття в Східній Азії. Ці дані охоплюють 23 роки і дають безпрецедентне уявлення про те, як змінився характер опадів. Вони показали, що збільшення кількості опадів обумовлено десятирічним посиленим перенесенням вологи з тропіків.

Вчені помітили, що з другої половини червня по першу половину липня в Східній Азії випадає особливо багато опадів. Це відбувається, коли потік вологого повітря в районі азіатських мусонів зустрічається з антициклонними потоками в районі західних субтропіків. Хоча вони приносять в регіон таку необхідну воду, останнім часом викликані ними повені набувають смертоносний характер і призводять до широкомасштабних руйнувань; особливо руйнівними були повені в Китаї і Японії в 2020 році.

Дослідники хотіли зрозуміти, чи є в цьому явищі тенденція. Для цього вони об’єднали два набори даних, які охоплюють 23 роки і з однаковою точністю покривають як море, так і сушу. Провівши ретельний аналіз часових рядів, вони підтвердили значне збільшення кількості опадів за останнє десятиліття. Зокрема, вони показали, що сталося явне збільшення кількості екстремальних опадів – таких, які можуть спровокувати стихійні лиха.

Команда зосередилася на двох аспектах розвитку опадів – перенесення вологи й зміни в потоці повітря у верхній тропосфері. Вони показали, що збільшилося перенесення водяної пари через зниження активності тропічних циклонів. Крім того, вчені помітили, що у верхній тропосфері існували западини, які впливали на циркуляцію повітря, яка змінила характер опадів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button