Земля

Японські макаки знімають стрес в термальних джерелах

Як показало нове дослідження, японські макаки, проводячи час в гарячих джерелах, не тільки зігріваються, але і знімають стрес.

Pixabay

Серед мавп на далекій півночі живуть японські макаки. Протягом десятиліть з усього світу в Парк мавп Дзикогудани (Jigokudani Monkey Park) приїжджають тисячі туристів, щоб подивитися, як ці дивовижні тварини приймають «гарячі ванни».

Група дослідників з Кіотського університету вирішила розібратися, яку користь японським макакам може приносити проведення часу в гарячих джерелах. Для цього вони вивчили 12 самок, спостерігаючи їх під час двох сезонів: з квітня по червень (коли у них народжується потомство) і з жовтня по грудень (в період спарювання). Вчені відстежували, які з мавп «приймали ванни» частіше за інших і як довго. Потім фахівці виміряли концентрацію глюкокортикоїда у досліджуваних макак — стероїдного гормону, який надає сильуй антистресову дію.

Результати показали, що мавпи використовували гарячі джерела частіше в зимовий час. При цьому самки, які мають більш високий соціальний статус, брали більш тривалі «ванни» (до речі, вони також виявлялися залучені в більшу кількість конфліктів).

Коли потім дослідники заміряли концентрацію глюкокортикоїда, виявилося, що у тих самок, що більше часу проводили в гарячих джерел, рівень гормону стресу був нижчим, ніж у тих, що взагалі не приймали таких «ванн». Таким чином, як припускають дослідники, макакам вдається знизити рівень пережитого стресу, використовуючи гарячі джерела. За припущенням авторів роботи, також макакам вдається підвищувати шанси на виживання і репродукцію.

Дослідження було опубліковано в журналі Primates.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button